on-the-job-training-19

مهمترین نقاط رزومه شما!

VN:F [1.9.11_1134]
امتیاز:
۲ رای

حتما تا به حال دنبال شغل بوده اید و یا حداقل میدانید اولین کار برای یافتن یک شغل نوشتن یک رزومه خوب است. با اینکه قبل از مصاحبه کسی نمیداند آیا برای شغل مورد نظر استخدام خواهد شد یا خیر، اما طبق بررسی های جالبی که theladders انجام داده است، نقاط بسیار مهم رزومه شما که استخدام کننده تمرکز بیشتری روی آنها دارد آشکار شده است. 

 

طبق این بررسی، استخدام کننده حدود ۶ ثانیه وقت صرف میکند که آیا شما به صورت ابتدایی برای شغل مورد نظر مناسب هستید و یا خیر؟ 

طی این بررسی چشمان حدود ۳۰ صاحب کار و استخدام کننده حرفه ای طی مدت ۱۰ هفته هنگام دیدن رزومه متقاضیان ردیابی شده است. نتایج این بررسی بسیار جالب است. 

 

آنها در ۶ ثانیه ی ابتدایی که به رزومه شما نگاه میکنند تا تصمیم ابتدایی را بگیرند، تمرکز بیشتری روی نام، شغل کنونی و شرکت کنونی به همراه تاریخ شروع و خاتمه شغل کنونی، شغل قبلی و شرکت قبلی به همراه تاریخ شروع و خاتمه شغل قبلی، و مدرک تحصیلی شما دارند! تصاویر زیر نشان دهنده ردیابی چشمان آنها در هنگام دیدن رزومه شماست! جالب است در قسمت تحصیلات تنها نام مدرکتان مهم است و سپس دانشگاه و توجه زیادی به معدل نمیشود!

 

 

 

بنابراین بهتر است هنگام نوشتن رزومه تنها به توانایی های خود و اثبات آنها با نوشتن تجربه های کاریتان بپردازید و از نوشتن اطلاعات مزاحم بپرهیزید تا حواس صاحب کار پرت نشود!

 

 

Share

*
سایر نوشته های اقتصادی (3 از 23 مقاله)
jurre-hermans