splashFacultyStaff

حقوق اساتید دانشگاه در آمریکا

VN:F [1.9.11_1134]
امتیاز:
۳ رای

به نظر شما درآمد یک استاد دانشگاه در آمریکا چقدر است؟ و کدام دانشگاه بیشترین دستمزد را به اساتید خود میدهد؟

 

Chronicle of Higher Education لیستی از دانشگاههای برتر آمریکا در اختصاص بیشترین دستمزد به اساتید خود منتشر کرده است. مشخص است و فی البداهه هم میتوان حدس زد در صدر لیست دانشگاه هاروارد است و پس از آن نیز دانشگاههای خصوصی معروف هستند. با اینکه دستمزد اساتید از رشته تا رشته از زمین تا آسمان میتواند فرق کند، اما دانستن میانگین آنها میتواند جالب توجه باشد!

میانگین (کل دانشگاهها) دریافتی سالیانه اساتید خیلی نیست. مربیان با میانگین ۴۷۰۰۰ دلار سالیانه کمترین درآمد را در این بخش دارند در حالیکه اساتید تمام به طور میانگین سالیانه ۱۱۳۰۰۰ دلار دریافت میکنند. میانگین کل سطوح آموزشی نیز سالیانه تنها ۸۲۰۰۰ دلار است!

 

 

دانشگاه هاروارد با اختصاص ۱۹۸۰۰۰ دلار (سالیانه) به استاد تمام خود برترین دانشگاه در این زمینه است! طبق گفته های این نشریه، نرخ افزایش حقوق سالیانه اساتید دانشگاههای آمریکا در حدود ۱٫۸% بوده است در حالی که نرخ تورم در این کشور در حدود ۳% میباشد.

ضمن اینکه شهریه ها نیز رشد قابل توجهی داشته اند. این نشریه قید میکند: "وضعیت در دانشگاههای ایالتی بدتر است به طوری که با احتساب نرخ تورم طی ۱۰ سال گذشته، شهریه ها تا ۷۲% رشد یافته اند در حالی که حقوق اساتید این دانشگاهها با در نظر گرفتن نرخ تورم تنها ۱% رشد یافته است!"

 

در تصویر زیر لیست ۲۰ دانشگاه برتر در اختصاص حقوق به اساتید خود را مشاهده میکنید:

 

 

 

 

 

 

لیست کامل.

 

 

Share

*
سایر نوشته های اقتصادی (2 از 23 مقاله)
on-the-job-training-19