jurre-hermans

طرح کودک ۱۰ ساله برای نجات اقتصاد یونان!

VN:F [1.9.11_1134]
امتیاز:
۵ رای

کاندیدهای جایزه Wolfson Economics معرفی شدند. این جایزه به ارزش ۲۵۰ هزار پوند به بهترین طرح نجات اقتصادی یک یا چند کشور عضو یورو داده میشود. در بین طرح های ارائه شده، طرح یک کودک ۱۰ ساله تعجب کارشناسان را برانگیخته است که بحث و گفت و گوهای بسیاری را ایجاد کرده است. 

 

Jurre Hermans کودک ۱۰ ساله هلندی که حتی به زبان انگلیسی نیز نمیتواند صحبت کند، برای نجات یونان از ورشکستگی اقتصادی طرح جالبی نسبت به سن خود داده است که البته کمی سخت گیرانه و شاید هم ظالمانه باشد، ولی البته برای شرکت ها و بانکها خوشایند خواهد بود!

با این اوضاع، بعید نیست او در آینده و بزرگسالیش برنده نوبل اقتصاد شود.

گفتنی است این کودک به عنوان جوان ترین شرکت کننده، جایزه ای به مبلغ ۱۰۰ یورو دریافت خواهد کرد!

 

اما طرح او:

یونانی ها باید یورو را ترک کنند! اما چگونه؟
تمام مردم یونان باید یوروهایشان را به بانک برده، در دستگاه تبدیل ارز بذارن و به جای یورو Drachme  (پول یونان باستان) را بگیرن! مشخصه یونانی ها از این کار خوشحال نیستن!

بانک ها تمام یوروهای جمع شده را به دولت میدن، همه این یوروها در مجموع یک پیتزا و یا کلوچه را تشکیل میدن. الان دولت یونان میتونه همه بدهکاری خودش رو بده! و همه افرادی که وام و بدهکاری دارن، قسمتی از این پیتزا را میگیرن و بدهکاری خود را می پردازن. همانطور هم که تصویر میبینید، تمام این یوروهای پیتزا سهم بانک ها و شرکت هایی میشه که بدهی دارن!

 

حالا قسمت مهم طرح من چیه؟

یونانی ها دوست ندارن یورو بدن و به جاش Drachme  بگیرن، چون میدونن ارزش Drachme در برابر یورو به شدت کاهش پیدا میکنه! پس سعی میکنن یورروهاشون رو پنهان کنن تا Drachme ارزون تر بشه و Drachme  بیشتری بگیرن!

حالا اگه هر یونانی که سعی میکنه یوروهاش رو قایم کنه و یا ببره به بانکی در خارج از یونان مثل آلمان یا هلند، و دولت این موضوع رو بفهمه، باید به شدت مجازاتش کنه و یا قیمت یورو را دوبرابر با اون حساب کنه!

اینطوری میشه تصمین کرد همه یونانی ها یوروهاشون رو به بانک میارن و دولت میتونه همه بدهکاریش رو پرداخت کنه.

امیدوارم طرح من کارساز باشه!

البته مشخص هم هست که هر کشوری که بدهکاریش رو پرداخت کنه، میتونه به اتحادیه اروپا و منطقه یورو دوباره برگرده!

درباره خودم: ۱۰ سالمه، عاشق حیوانات هستم و خودم یک سگ و یه پرنده دارم و در خانواده ای ۵ نفره در هلند زندگی میکنم. ۵ تا دوست دارم که بیشتر اوقات بیرون از خانه با اونها بازی میکنم!

پی نوشت: پدرم به من کمک کرد این متن رو ترجمه کنم، چون خودم آلمانی حرف میزنم.

 

 

تصویر طرح او را نیز مشاهده میکنید:

 
 

 

 

 

Share
  • in bacheh,almani harf ‘nemizane, ,hollandi harf mizanee

*
سایر نوشته های اقتصادی (4 از 23 مقاله)
Apple-vs-RIM