so-wait-its-a-tie

دلیل مهاجرت من از آیفون به بلک بری

VN:F [1.9.11_1134]
امتیاز:
۴ رای

 

این روزها همه یا یک گوشی آیفون دارند یا تمایل به داشتن آیفون دارند. من همانند سایرین، کاربر آیفون بودم و با اشتیاق فراوان از آیفون استفاده می کردم. کارکردن با آیفون لذت بخش و سرگرم کننده بود اما پس از کارکردن با بلک بری نظرم عوض شد. آیفون همان آیپاد تاچ است که سیم کارت می خورد. من هم بروی آیفونم تعدادی بازی، مرورگر اینترنت، اپلیکیشن چت و ایمیل و تعداد زیادی موزیک داشتم. یعنی همان کارهایی که می شود با یک آیپاد تاچ انجام داد با آیفون انجام می دادم. همه اینها در بلک بری هم موجود می باشد و فقط تعداد بازیها بسیار کمتر است. من هم چندان اهل بازی نیستم و فقط چند بازی بر روی آیفون نصب کرده بودم اما اصلا با آنها بازی نمی کرم. پس از آشنایی من با بلک بری توسط یکی از دوستانم تصمیم گرفتم برای مدتی از بلک بری استفاده کنم که قصد دارم تجربیاتم و تفاوتهایی موجود را در این مطلب به صورت خلاصه با شما به اشتراک بگذارم.

 

 

اپل بهترین موزیک پلیر دنیا

ابتدا با نقطه قوت آیفون یعنی پخش موسیقی شروع کنیم. آیفون از روی آیپتد طراحی شده است و تمرکز آن بر روی موسیقی است. آیفون بهترین گوشی است که می توان با آن موسیقی گوش داد. گشت و گذار در بین ترکها ساده و سریع است و به آسانی می توانید قطعه مورد نظرتان را یافته و گوش دهید. شرتکاتهای تعبیه شده برای موزیک پلیر آیفون هم که احتیاج به تعریف ندارد و به وسیله آنها کارها فوق العاده ساده شده اند. موزیک پلیر آیفون اصلا قابل مقایسه با بلک بری نیست و نمی توان میان آنها مقایسه انجام داد. اما اگر شما به یک آلبوم خاص می روید و آن را از اول تا آخر گوش می دهید تا تمام شود. بلک بری هم این کار را می کند.

 

 

سینک آیفون بهتر است

آیتونز در آیپاد برای منتقل کردنموسقیها خیلی خوب عمل می کرد و اپل با افزودن چند قابلیت آیتونز را برای آیفون قابل استفاده کرده است. در آیفون می توانید به سادگی موزیک، دفترچه تلفن و سایر اطلاعات خود را به کامپوتر انتقال دهید و از کامپیوتر به آیفون منتقل کنید. اگر از مک استفاده کنید این کار ساده تر و سریعتر است.

از دیگر قابلیتهای آیفون سینک از طریق Wi-Fi است. این روزها تقریبا همه هوشمندها این قابلیت را دارند ولی در آیفون بهتر است. بلک بری تنها می تواند از طریق Wi-Fiموزیکها را منتقل کند و در زمان انتقال از گوشی هم می توانید استفاده کنید.

iCloud اپل که به تازگی معرفی شد به کاربر امکان انتقال ایمیلها و دفترچه تلفن بر روی سرورهای اپل را می دهد اما در بلک بری چنین امکانی وجود ندارد و اگر هم وجود داشته باشد من هنوز پیدا نکرده ام.

 

 

اپلیکیشنها ابتدا برای آیفون منتشر می شوند

اپ استور آیفون با بیش از ۳۰۰ هزار اپلیکیشن از همه رقبا جلوتر است و جدیدترین بازیها ابتدا برای آیفون عرضه می شوند و سپس وارد سایر سیستم عاملها مانند اندروید می شوند. بلک بری جنین امکانی و چنین تعداد اپلیکیشنی ندارد اگرچه توییتر و فیس بوک در دسترس است اما بازی محبوب Angry Birds برای بلک بری وجود ندارد که البته برای من مهم نیست.

به دلیل وجود کیبورد حقیقی و خوش دست در بلک بری توییت کردن و کارهایی از این دست در شبکه های اجتماعی سریعتر است اگرچه در مجموع اپلیکیشنهای توییتر و فیس بوک در کل در بلک بری سریعتر اجرا می شوند.

 

 

 

بلک بری بولد سریعترین است

بلک بری تنها کمی سریعتر نیست بلکه سریعترین هوشمندی است که من تا به امروز دیده ام. بلک بری از آیفون و تمام اندرویدیها سریعتر است.

چک کردن ایمیلها و اجرا اپلیکیشنها در بلک بری فوق العاده سریع است. شاید از متعجب شوید اما به دلیل آنکه اپلیکیشنهای بلک بری اغلب توسط برنامه نویسان این شرکت نوشته می شوند و نه شرکتهای ثالث، برنامه نویسان با سیستم بلک بری آشناتر بوده و برنامه های روانتر و بهتری می نویسند.

از طرف دیگر آیفون در اجرای اپلیکیشنها مرا چند ثانیه منتظر می گذارد اما بلک بری بلافاصله اجرا می کند و هر روز چند دقیقه در وقت من صرفه جویی می کند.

 

 

بلک بری محکمتر است

وقتی شما برای اولین بار و حتی چندمین بار و پس از مدتها آیفون را در دست می گیرید هر لحظه نگران این هستید که گوشی زمین خورده و آسیب ببیند اما بلک بری محکمتر است و نگرانیها کمتر. اگر بلک بری را از چند سانتی هم بر روی زمین بیاندازید اتفاق نمی افتد اما آیفون زیباتر و ظریفتر است و اصلا نمی توان چنین فکری در مورد آن کرد.

 

 

چراغ قرمز بلک بری

LED قرمز بلک بری با چشمک زدن شما را از پیامهای رسیده و تماسهای از دست رفته آگاه می کند. اگر زیاد در جلسات هستید و صدای زنگ آزار دهنده است کافی است صدای زنگ و ویبره ایمیلها را ببندید و تنها از طریق همین چراغ قرمز از رسیدن ایمیل جدید مطلع شوید.

 

 

باتری بلک بری تمام نمی شود

همیشه در آیفون تعدادی اپلیکیشن باز داشتم که باتری را به سرعت خالی می کرد زودتر از آن که متوجه خالی شدن باری شوم. بلک بری انگار انژکتوری است و اصلا مصرف ندارد. لازم نیست دیتا و شبکه بیسیم را خاموش کنید تا باتری دیرتر تمام شود با یک بار شارژ تا چند روز خیالتان راحت است و هیچ نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

 

 

دوربین آیفون بهتر است اما دوربین بلک بری سریعتر

وقتی اتفاق جالبی می افتد من سریع سراغ گوشی می روم تا از آن اتفاق عکس بگیرم.

معمولا با آیفون زمان لازم برای گرفتن عکس نیست. قبل از iOS5 ابتدا می بایست قفل گوشی را باز کنید، از اپلیکیشن در حال اجرا خارج شوید و سپس وارد دوربین شوید. این کارها حدودا ۵ ثانیه طول می کشد و صحنه ای که می خواستم از آن عکس بگیرم از دست می رفت. از iOS5 به بعد یک دکمه دوربین بر روی صفحه قفل اضافه شده است، ابتدا باید دو بار بر روی صفحه ضربه زد و سپس دکمه دوربین را فشرد. اگرچه این دکمه به خوبی یک دکمه حقیقی نیست اما بهتر از قبل است.

دوربین آیفون از کیفیت بالایی برخوردار است اما عکس گرفتن با آن حداقل ۳ ثانیه طول می کشد. بلک بری واقعا سریعتر است در صفحه خاموش کافی است تا دکمه شاتر را فشار دهید و عکس بگیرید این کار فقط یک ثانیه زمان می برد.

 

 

 

اشتراک گذاری در آیفون راحتتر است

آیفون خدای اشتراک گذاری است. تنها چند اپلیکیشن در بلک بری وجود دارد که امکان اشتراک گذاری عکسها را می دهد اما در آیفون اشتراک گذاری بسیار ساده است و اپلیکیشن دوربین گزینه های برای اشتراک مستقیم در یوتوب و تویتر دارد. برای اشتراک گذاری در بلک بری باید از طریق وبسایتهای مورد نظر اقدام کنید و اشتراک گذاری در اپلیکیشنها بسیار محدود است.

به روز کردن استوس تویتر و فیس بوک در بلک بری بسیار ساده و سریع است اما آپلود کردن عکس دردسر

 

 

دریافت و ارسال ایمیل در بلک بری محشر است

بلک بری با این فرض ساخته شده است که یک تاجر از آن استفاده می کند به همین دلید دریافت و ارسال ایمیل در آن بسیار ساده است به طوری که هیچ گوشی دیگی به پای آن نمی رسد و آیفون راه زیادی دارد تا به بلک بری برسد.

تنظیم ایمیل در بلک بری بسیار ساده و سریع است و فقط ۵ ثانیه طول می کشد اما در آیفون تنظیم ایمیل دردسر است و گاهی هم موفق نخواهید شد ایمیلتان را تنظیم کنید اما در بلک بری به چنین مشکلاتی بر نخواهید خورد.

 

Share
 • salam
  kheili posete khubi bud
  man iphone kar nakardam va mikhastam beporsam ke mishe ba iTunse file music unlicensed ro be gushi ferestad va play kard
  ?
  tnx

  • به راحتی هر آهنگی رو که بخواهی میتونی بریزی.
   برنامه های کپی هم قابل نصب فقط باید اول جیلبریک کنی.

 • سلام من از طرفداران سرسخت محصولات اپل هستم …. اما در ضمن خیلی دوست دارم چیزایی جدید رو هم امتحان کنم … میشه هرچی بیشتر میتونید اطلاعات مفید جدید پست کنید از بلک بری … چون دوست دارم تفاوت های آیفون و بلک بری رو بیشتر بدونم ….بعد در ضمن بلک بری مسنجر در ایران کار میکنه روی موبایل های بلک بری ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • mrc

  kheili khoob bood .

  vali modele morede compare ro gheid nakardi :

  be nazar bold 9900 ya 9930 miad …
  amma bold 9780 chetor ? unam be hamin soorate ?

  aya display bold 9780 ro baad az iphone4 mituni tahamol koni ?

 • jaleb bood man iphone 4 daram too fekre inam black berry begiram , ino k khoondam komakam kard jae 4s blach berry cure 9370 migiram

 • سلام : از اطلاعات کاملی که دادی ممنون
  یه سوالی که دارم اینه که ابا روی گوشی بلک بری ۹۹۰۰ اپلیکیشن هایی مثل وایبر ,آفیس,… نصب میشود

 • سلام خدمت این دوست عزیز
  میخواستم بپرسم آیا راهی هست تا بدون اینکه اشتراک ماهیانه از شرکتهائی مثل اتصالات بخریم، بتوان ایمیل شخصی روی ۹۸۱۰ راه اندازی کرد
  بصورت پیش فرض، تا هنگامی که اکانت میانه نداشته باشی نمیتوانی امیل ستاپ کنی
  در این مورد میتونی کمک کنی؟

 • kheyli khob bod chijori emeil faal konam

*
سایر نوشته های گجت (17 از 22 مقاله)
romo