sheryl_sandberg (1)

توصیه هایی ارزشمند از قوی ترین زن Silicon Valley

VN:F [1.9.11_1134]
امتیاز:
۳ رای

Sheryl Sandberg در لیست فورچون  در سال ۲۰۰۷ به عنوان ۲۹ امین زن قدرتمند تچاری در امریکا و جوانترین آنها انتخاب شده است و در چهار سال گذشته همواره جز ۵۰ زن برتر انتخاب شده است. او از سال ۲۰۰۸ به عنوان مدیر عامل اجرایی فیس بوک مشغول فعالیت است و مسئولیت امور تجاری تا فعالیت های عمومی این شرکت را بر عهده دارد. قبل از فیس بوک نیز وی یکی از مدیران ارشد گوگل بود و از موثرترین افراد گوگل به طوری که کارشناسان نیمی از درآمد گوگل را مدیون او میدانند. او تبلیغات کلیکی گوگل را پایه گذاری کرد و زمانی نیز در مدیریت امور دپارتمان مالی دولت بیل کلینتون مشغول فعالیت بوده و یکی از اقتصاد دانهای بانک جهانی نیز هست. 

 

 

 

 

کارها و فعالیت های او به حدی اثر گذار بوده است که برای مثال مارک زاکربرگ موسس فیس بوک راجع به او گفته است: "بدون او واقعا کامل نیستیم!"

یا دیوید فیشر، قائم مقام او در خزانه ایالات متحده گفته است:" نقطه مهمی که شرلی در زندگی خود انجام میدهد این است که به دیگران کمک میکند تا پیشرفت کنند، تا دیده شوند و شنیده شوند!"

 

مهمترین توصیه وی به زنان این است: " مهمترین تصمیم شما در انتخاب یک شغل، این است که با چه کسی ازدواج میکنید؟"

 

 

در کنفرانس Ignition در نیویورک که چند روز پیش رخ داد، او توصیه های جالبی در یک گپ خودمانی با بیزنس اینسایدر انجام داده است که به صورت خلاصه برای شما آماده کرده ایم:

-او بسیار احساساتی راجع به توقف انقلاب زتان در حال حاضر و البته همسرش حرف میزند! و اینکه چقدر وجود یک همسر خوب در موفقیت تاثیر گذار است. او معتقد است و میگوید :" یکی از بزرگترین اشتباهات زنان در حال حاضر، ترک همسر و زندگی قبل از ترک شغل است!" و ادامه میدهد: "وقتی مردم از مردانی که همسرشان موفق است میپرسند: "اوضاع خوبه؟ مشکلی ندارید؟" یعنی که اوضاع جامعه خوب نیست."

-او میگوید مردان همیشه در شغل خود پیش میروند و برایشان خیلی مهم نیست چه در انتظار آنهاست، اما زنان بیشتر کوتاه می آیند و این را هم باید مشکل بزرگی دانست.

-او همچنین به دو موضوع تحقیقاتی و آماری اشاره میکند:" 1) وقتی حرف از معدل دانشگاه میشود، معدل مردها کمی بیشتر از زنان است! و ۲) مردم جامعه مردان موفق را دوست دارند اما زنان موفق را دوست ندارند!"

 

و اما رازهای موفقیت او را میتوان در گزینه های زیر خلاصه کرد:

- با جان و دل کار کنید.

-با دیگران و همنوعان خود ارتباط قدرتمندی داشته باشید.

-نترسید، شرلی کسی است که جلوی بسیاری از افراد اسم و رسم دار در آمده و گفته: سلام! من شرلی هستم!

-مصر باشید از نوع سر سخت!

-انتخاب های خود را محدود نکنید.

- صریح و محکم باشید.

-راستگو باشید، حتی اگر سخت باشد و باز هم حتی اگر سخت ترین انتخاب باشد.

- از بروز احساسات خود نترسید.

- نگذارید ترس اهداف شما را پایمال کند.

 

نقل قول پایانی:

" با موانع رو به رو شوید، چرا که جز این راه چاره ای ندارید! شانس به جسارت پاسخ میدهد، من به شما قول میدهم هرگز پتانسیل خود را جز با سعی و تلاش و درگیر شدن با مسئله نخواهید فهمید."

 

 

 

Share

*
سایر نوشته های اشخاص (6 از 8 مقاله)
g+logo-big