images

روبات های مفیدی که هم اکنون میتوانید بخرید

VN:F [1.9.11_1134]
امتیاز:
۴ رای

روباتها روز به روز پیشرفته تر میشوند و با توسعه دانش عملا وارد زندگی ما خواهند شد. گرچه هم اکنون یک بازوی مهم صنعت نیز دانش روباتیک است. در حال حاضر روبات های بسیاری از سرگرم کننده گرفته تا کمک کننده برای زندگی شخص ما عرضه شده اند که البته هنوز آنطور که باید و شاید وارد زندگی ما نشده اند. در این مقاله ۷ روبات مفیدی را معرفی میکنیم که هم اکنون میتوانید آنها را خریداری کرده و در خانه و یا اداره مورد استفاده قرار دهید.

 

Pleo

محصول Innvolabs

با اینکه این روبات در کارها به کمک شما نخواهد آمد، اما در عوض میتواند به عنوان یک حیوان خانگی همدم شما باشد. Pleo هنگام روشن شدن برای اولین بار همانند یک بچه دایناسوری است که تازه از تخم در آمده و به مرور زمان رشد فکری کرده و تیپ های شخصیتی کودک، جوان و بزرگسال را از خود بروز میدهد! این دایناسور دوست داشتنی ۴ کیلوگرمی، رفتارهای یک موجود زنده همانند خسته شدن، گرسنه شدن و نفس کشیدن را نیز به همراه دارد! قیمت آن نیز تنها ۴۶۹ دلار است.

 

 

 

 

 

 

 

 

Litter-Robot

محصول Automated Pet Care Products Inc.

اگر در خانه حیوان خانگی دارید، میتوانید تمیز کاری آن را به این روبات گنبدی شکل بسپارید. این روبات گشت و گذار میکند و ضایعات تولیدی حیوانتان را پاک میکند.

 

 

 

 

 

 

 

Autom

محصول Intuitive Automatica Inc.

اضافه وزن دارید؟ یک مربی روبات استخدام کنید! این روبات خانم به عنوان یک مربی کم کردن وزن در کنار شما بوده و شما را با تشویق کردن دلگرم نیز خواهد کرد! با او میتوانید دستورات غذایی خود در روز را بدانید و تمرینات ورزشی و اطلاعات کافی برای کاهش وزن را نیز به همراه داشته باشید. 

 

 

 

 

 

 

 

Vgo

محصول Vgo

اگر مدیر یک شرکت بزرگ و شلوغ هستید که مدام باید به همه جای شرکت سرک بکشید و کارمندان را زیر نظر داشته باشید، حتما Vgo را بخرید. با این روبات شما تنها پشت میز خود می نشینید، Vgo را به هر جایی که میخواهید می فرستید و به وسیله آن میتوانید نظارت کرده و یا با دیگران صحبت کنید. یک آی پد روی آن قرار داشته که تصویر شما را نشان میدهد. Vgo دارای ارتفاع ۱٫۲ متر و وزن ۷٫۳ کیلوگرمی است و تنها مشکل آن قیمت بالای ۵۰۰۰ دلاری آن است.

 

 

 

 

 

 

Rovio

محصول Wowee

هر روز خانه را به مقصد اداره ترک میکنید و کسی در خانه نیست تا از آنجا مراقبت کند؟ یا احتمالا در سفر خانه را خالی میگذارید؟ بازرسی و مراقبت از خانه را به دست Rovio بسپارید. این روبات مجهز به انواع سنسورها و دوربین های بازرسی و بررسی محیط  است. همچنین این روبات قابل کنترل از طریق تلفن همراه و یا کامیپوتر نیز هست و علاوه بر اینها میتوانید با استفاده از GPS آن را مدام زیر نظر داشته باشید و یا مسیر تعیین شده ای را برای او در نظر بگیرید.

 

 

 

 

 

 

 

 

Paro

محصول Paro

یک حیوان خانگی دوست داشتنی و همراه میخواهید تا از تنهایی در بیایید و حوصله تمیز کاری هم ندارید؟ Paro را انتخاب کنید. Paro با داشتن ۵ سنسور نور، لمس، صدا، دما و حالت  یک همراه واقعا زنده است! او همچنین حافظه قوی داشته و اگر طبق رفتاری جایزه بگیرد، یادش می ماند تا در آینده نیز رفتارش را تکرار کند!

 

 

 

 

 

 

 

iRobot Roomba

محصول iRobot 

شاید معروف ترین روبات خانگی همین باشد. کافی است آن را روشن کنید و جارو کردن و تمیز کاری کف خانه را کلا به او بسپارید. او برای شما تمام خانه را حتی زیر میز، کابیت و جایی که شما نمیتوانید بروید را جارو خواهد کرد! این روبات هم اکنون در بیش از ۲ میلیون خانه مشغول کار است و قیمت آن نیز بسته به مدل بین ۲۰۰ تا ۶۰۰ دلار است.

 

 

 

 

به واسطه innovationnewsdaily

Share

*
سایر نوشته های گجت (3 از 22 مقاله)
windows-phone-7-android-iphone-mobile-OS