ipad_hero

حرارت آیپد دشمن جان اسپرم

VN:F [1.9.11_1134]
امتیاز: ۰
۰ رای

حتما پیش از این در مورد مضرات تبلت و امواج Wi-Fi و تاثیری که بر روی اسپرم دارند شنیده اید. حال نوبت محبوبترین تبلت جهان یعنی آیپد است.

اگر شما مرد هستید و عادت به بازی کردن با آیپدتان دارید، در حالی که بر روی پایتان قرار گرفته است، این عادت را ترک کنید تا فرزندان آیندتان از این کار شما متشکر شوند.

 

همانطور که می دانید آیپد جدید (۲۰۱۲) که چند روزی است وارد بازار شده است، پردازنده گرافیکی قدرتمندتری دارد و به طور متوسط در حدود ۱۰ درجه از آیپد ۲ داغتر است و در هنگام استفاده باید فاصله بیشتری نسبت به اندامهای حساس بدن داشته باشد.

 

 

آناتومی بدن آقایان به گونه ای است که اسپرمها حساسیت زیادی نسبت به دما دارند و افزایش جزئی دما هم بر روی عملکرد آنها تاثیر می گذارد.

تحقیقاتی که در سال ۲۰۰۴ و در دانشگاه ایالتی نیویورک انجام گرفت، نشان داد که جایگزینی لپ تاپ با کامپیوترهای رومیزی توسط پسران جوان و نوجوان و استفاده از لپ تاپها در حالی که بر روی پا قرار بگیرند تاثیرات جبران ناپذیری بر باروری آنها خواهد داشت.

محققان آرژانتینی سال گذشته دریافتند که سیگنالهای Wi-Fi تاثیر مخربی بر باروری مردان دارد. آنها اسپرمها را وقتی در معرض امواج Wi-Fi قرار گرفته بودند بررسی نمودهند، نتایج بدست آمده جالب نبود. انتقال اطلاعات از طریق سیگنالهای Wi-Fi، در حالی که در نزدیکی اندام جنسی مردانه قرار گرفته اند، کیفیت اسپرمها را به صورت قابل توجهی کاهش می دهد.

نسل سوم آیپد حرارت بالاتری ایجاد می کند و در نتیجه مضرات بیشتری هم خواهد داشت. اما این مضرات هرچقدر هم که باشند، کاربران دست از استفاده از آیپد نخواهند کشید. پس بهتر است در حالی که از آیپدتان لذت می برید، نکات بهداتی را هم رعایت نموده و در فاصله مناسب از آن استفاده نمایید.

 

Share

*
سایر نوشته های علمی (5 از 17 مقاله)
ioptik-contact-lenses_02