595100

تحقیقات: اکثر جوانان در اینترنت هیچ هدفی ندارند!

VN:F [1.9.11_1134]
امتیاز: ۰
۲ رای

کاربران بی هدف آنلاین در اینترنت روز به روز در حال افزایش است و جالب است که طبق تحقیقات موسسه Pew Research حدود ۵۳% امریکایی های بین ۱۸-۲۹ سال تنها برای وقت گذرانی و تلف کردن وقت از اینترنت استفاده میکنند! این بررسی که در مرکز تحقیقاتی پروژه Internet & American Life این موسسه صورت گرفته است نشان میدهد بزرگسالان بیشتر به هدف وقت گذرانی و انحراف از اوضاع و احوال کنونی از اینترنت استفاده میکنند و جالب تر آنکه ۸۱%  گروه مذکور (۱۸-۲۹ سال) اعتراف کرده اند حداقل یک بار به این هدف از اینترنت استفاده کرده اند! این رقم ۵۳% از سال ۲۰۰۰ حدود ۴ برابر شده است!

 

 

 

 

آنچه بیشتر به چشم می آید کاربرانی که از اینترنت بدون هدف استفاده میکنند از کاربرانی که به هدف سرگرمی از آن استفاده میکنند بیشتر هستند! ۵۸% بزرگسالان (۷۴% بزرگسالان آنلاین) گفته اند  تا به حال بی هدف از اینترنت استفاده کرده اند، ۳۴% نیز گفته اند روز پیش و یا در چند روز گذشته بی هدف از اینترنت استفاده کرده اند.

 

 

 

 

اما سه فاکتور:

۱) پهنای باند مناسب اینترنت نسبت به گذشته،

۲) اشتراک ویدیو و امکان تماشای ویدیو با پهنای باند مناسب مذکور،

۳) گسترش شبکه های اجتماعی،

بیشترین تاثیر را برای افزایش این کاربران در چند سال گذشته داشته اند و اصولا اگر کسی اینترنت با پهنای باند خوبی داشته باشد، شانس وقت گذرانیش در اینترنت بیشتر میشود. گفتنی است در این بررسی "سرگرمی" به صورت خاصی تعریف نشده است و کاربران میتوانستند هر طور که بخواهند آن را معنی کرده و به سوالات پاسخ دهند. این بررسی بین ۲۲۶۰ شهروند مقیم امریکا، اسپانیولی و انگلیسی زبان و در تابستان گذشته گرفته شده و خطای آن نیز +-۲% گزارش شده است.

 

Share

*
سایر نوشته های اینترنت (11 از 16 مقاله)
now-check-out