fordu-hasteee2

چگونگی تخریب یک پایگاه نظامی زیرزمینی

VN:F [1.9.11_1134]
امتیاز:
۲ رای

در خبرها بسیار از پایگاههای مخفی و زیرزمینی صحبت میشود و اخباری مبنی بر اینکه کشورها سعی میکنند تاسیسات مهمشان را در پایگاههای زیرزمینی بسازند زیاد به گوشمان میخورد.

بی دلیل نیست که دولت ها، خصوصا تاسیسات حساسشان را در کوهها و زیرزمین می سازند. چرا که اگر طراحی ساختار این پایگاهها دقیق باشد، به گونه ای است که تخریب و نابود کردن برخی از آنها با هر سلاحی از راه دور و نزدیک تقریبا محال است.

در این مقاله شما را به گزارش تصویری از شیوه های تخریب این پایگاهها دعوت میکنیم که از نشریه نیروی هوایی استرالیا برگرفته شده است. 

 

 

 

آغاز ساخت پایگاههای زیرزمینی، به جنگ جهانی دوم توسط آلمان ها باز میگردد.

 

 

 

 

 

 

انگلیسی ها برای مقابله با این پایگاههای آلمان ها، بمب های زمین لرزه ای (Earthquake Bombs) را ساختند و آزمایش کردند! 

 

 

 

 

 

 

بزرگترین بمب زمین لرزه ای کنونی، بیش از ۳۳ هزار پوند (بیش از ۱۴ تن) وزن دارد.

 

 

 

 

 

 

 

 این بمب های ۱۴ تنی  توسط هیولاهای پرنده به نام جت های سنگین بویینگ حمل میشود!

 

 

 

 

 

 

پایگاههای زیرزمینی با طراحی خوب، لبه بیرونی بسیار محکم و تقویت شده با طراحی خاصی دارند که اجازه نمیدهند بمب های فرودی پس از مسیر طولانی از سطح برخورد منفجر شود، به گفته دیگر به بمب ها اجازه عبور (یا نفوذ) از سطح را نمیدهند.

 

 

 

 

هواپیما برای تخریب این پناهگاهها، بمب را از بالا به کناره های پایگاه میزنند به این امید که این انفجارها باعث تضعیف دیواره پایگاه شده و ساختار آن را در هم فرو ریزد.

 

 

 

 

 

 

 

به علت ساختار این پایگاهها، انرژی بمب های منفجر شده روی سقف جذب شده و از کناره ها به صخره های های دور پایگاه منتفل داده میشود.

 

 

 

 

 

برای دستیابی به نتیجه بهتر، اسکادرانهای هوایی نقشه والیس (Wallis)  را اجرا میکنند. به این صورت که بمب های زمین لرزه ای را به کنارهای پایگاه زده تا باعث لرزش زمین اطراف پایگاه شود.

 

 

 

 

 

 

این انرژی باعث لرزش زمین شده و این لرزش، کف پایگاه را درگیر میکند. این درگیری به دیواره ها و سقف نیز منتقل میشود (به علاوه انرژی بمب های فرودی)

 

 

 

 

 

 

اما مشکل اینجاست که باز هم با استفاده از این روش، تخریب کردن پایگاه تنها یک گمانه زنی است و هنوز هیچ امیدی نیست! پس حرف هایی که برخی افراد ناآشنا در باره تخریب یک پایگاه زیرزمین طی یک حمله برق آسا میزنند، چیزی جز بذله گویی نیست.

 

 

 

 

Share
  • good

  • very good

  • دقیقا جایی که می تواند به این پلت فرم وبلاگ خاص را پیدا کنم برای blog.lnet.ir ؟

*
سایر نوشته های علمی, نظامی, چگونه (16 از 24 مقاله)
Cell-phone-radiation-Counteraction