photo1

هر کارمند فروشگاه اپل ساعتی ۲۷۸ دلار ارزش افزوده دارد!

VN:F [1.9.11_1134]
امتیاز:
۱ رای

سی نت: طبق بررسی های Asymco به عنوان موسسه بررسی بازار، هر کارمند هر فروشگاه اپل به طور متوسط ساعتی ۲۷۸ دلار برای صاحبان فروشگاه درآمد زایی دارد!
 Horace Dediu تحلیل گر این موسسه با بررسی های خود بر اساس داده های منتشر شده از تعداد فروشگاههای اپل و جزئیات درآمد زایی آنها دریافته است، هر فروشگاه اپل به طور متوسط در هر سه ماهه از هر سال به ازای هر کارمند حدود ۱۰۰ هزار دلار در آمد زایی دارد. برای سال ۲۰۱۰ این میزان  ( درآمد زایی هر فروشگاه بازای هر کارمند) به ۴۸۱ هزار دلار رسیده است! و برای امسال نیز بدون احتساب سه ماهه آخر امسال این میزان به حدود ۳۲۰ هزار دلار میرسد. میزان فروش هر فروشگاه به ازای هر بازدید مشتری به طور متوسط ۴۵ دلار است. فروشگاههای اپل هر ساله بیش از ۲۵۰ میلیون بازدید کننده دارند! با در نظر گرفتن ۳۰ ساعت کار در هفته برای هر کارمند فروشگاه، هر کارمند در هر ساعت تنها ۶ مشتری را پاسخ میدهد، یعنی هر کارمند در هر ۱۰ دقیقه یک مشتری را راه می اندازد! 

 

 

 

 

سر انجام با در نظر گرفتن تمام این اعداد و ارقام، هر کارمند فروشگاه اپل در هر ساعت حدود ۲۷۸ دلار برای صاحبان فروشگاه در آمد زایی میکند. دقت بررسی های این تحلیل گر نیز به نظر دقیق می آید و با در نظر گرفتن این میزان درآمد زایی فروشگاهها برای اپل، مشخص است یکی از نقاط طلایی جنبه اقتصادی اپل فروشگاههای آن هستند. اکنون نیز اپل قصد دارد بیش از ۳۵۰ فروشگاه دیگر در سراسر امریکا و دنیا احداث کند.

 

Share

*
سایر نوشته های اقتصادی, شرکتها (30 از 43 مقاله)
entrepreneur