42-19662686

تاثیرات مخرب استفاده از موبایل در دوران بارداری

VN:F [1.9.11_1134]
امتیاز:
۱ رای

 

تقریبا تمام مادران باردار در دوران بارداری سعی میکنند از عاداتی که میتواند برای کودکشان نوعی تهدید محسوب شود را ترک میکنند. سیگار، الکل، موسیقی های خشن و سنگین و برخی مواد خوراکی از جمله آنها هستند. اما مسئله همین جا به پایان نمی رسد، چرا که مطالعات جدید نشان میدهد مادران باردار باید تا حد ممکن از گوشی موبایل کمتر استفاده کنند.

 

 

 

 

طی مطالعاتی که در دپارتمان زنان، زایمان و باروری دانشگاه ییل تحت سرپرستی دکتر Hugh S. Taylor انجام گرفته است، مشخص شد استفاده از گوشی موبایل توسط مادران باردار در آینده میتواند روی فرزندانشان مشکلات جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

در این آزمایش دو گروه موش باردار انتخاب شده و یکی در معرض تشعشعات موبایل قرار گرفت و گروه دیگر به دور از تابش موبایل دوران بارداری خود را سپری کردند. سپس بعد از وضع حمل از هر دو گروه نوزاد، آزمایشات و نمونه گیری های مشابهی صورت گرفت که نتایج آن واقعا شگفت انگیز است.

نوزادانی که مادر آنها در معرض تابش امواج موبایل قرار داشتند با اختلالاتی مواجه شدند که به آن ADHD یا "بیش فعالی و عدم قدرت تمرکز" گفته میشود. گروه دکتر تیلر دلیل این بیماری را به تابش امواج موبایل به قشر جلویی مغز بچه موش ها در دوران بارداری نسبت دادند.

قابل ذکر است تحقیقات در این زمینه هنوز در مراحل ابتدایی است و شاید این بررسی اولین تحقیق مهم در این زمینه علمی باشد و احتیاجی نیست بترسید. اما قطعا بهتر است استفاده از گوشی را در دوران بارداری به شدت کنترل نمایید.

 

Share

*
سایر نوشته های علمی (4 از 17 مقاله)
ipad_hero