slingshot

تیروکمان چوبی USB برای Angry Birds

VN:F [1.9.11_1134]
امتیاز:
۵ رای

 

چه شما عاشق انگری بردز باشید چه متنفر، این بازی یکی زا پرطرفدارترین بازیهای جهان است که میلیونها نفر آن را بر روی پلتفورمهای مختلف بازی کرده اند.

 

بازی کردن انگری بدز در هر پلتفورمیجذاب است و فرقی نمی کند با ماوس بازی کنید یا صفحه نمایش لمسی گوشی و تبلت. حال تصور کنید بتوانید این بازی را با تیروکمان چوبی واقعی انجام دهید. حتما شما هم معتقدید که لذت بازی چندین برابر خواهد شد.

یکی از تیمهای Mbed کجتی را ساخته است که دقیقا همانند تیروکمان چوبی دوران بچگی ماست. این تیروکمان از بدنه ای چوبی برخوردار بوده و با پورت USB به رایانه متصل می شود. این تیروکمان از یک میکروکنترلر، یک شتابسنج و یک سنسور کشش برخوردار است.

با استفاده از سنسور کششُ میزان نیروی صرف شده برای کشیدن زه تیروکمان اندازه گیری شده و با استفاده از شتابسنج، پیکسل هدف گیری شده توسط تیروکمان را تشخیص می دهد. این اطلاعات توسط میکروکنترلر پردازش شده و از طریق کابل USB به رایانه ارسال می شود.

اگر شما هم مایل به ساخت این تیروکمان هستید کافی است به اینجا مراجعه نمایید. دستورالعمل ساخت و کدهای مورد نیاز برای برنامه ریزی میکروکنترلر همگی در دسترس می باشند. البته برای ساخت باید کمی با زبان انگلیسی (برای مطالعه دستورالعمل) و کمی هم با میکروکنترلرها و نحوه برنامه ریزی آنها آشنا باشید. البته اصلا کار سختی نیست و به سادگی می توانید تیروکمان انگری بردز خود را بسازید و از بازی در تعطیلات نوروز لذت بیشتری ببرید.

Share

*
سایر نوشته های گجت (11 از 22 مقاله)
macbook-air-screen