google_HQ1

۱۵ سوال جالب گوگل از متقاضیان شغل در این شرکت

VN:F [1.9.11_1134]
امتیاز:
۳ رای

 

یافتن شغل در گوگل کار سختی است. اگر برای شغلی در گوگل اقدام کرده باشید، هنگام مصاحبه با سوالات عجیب و غریبی روبرو خواهید شد .البته این شرکت اخیرا پرسش این گونه سوالات را هنگام مصاحبه ممنوع کرده است ودیگر خیالتان راحت خواهد بود. . البته معدل شما نیز از اهمیت بسیار بسیار بسیار زیادی برخوردار است و حتی اگر سالها از دانشگاه دور بوده باشید، معدل حرف اول را میزند!  در این پست ۱۵ سوال عجیب و غریب گوگل از متقاضیان شغل در این شرکت را مشاهده میکنید که پرسش آنها دیگر ممنوع شده است. عنواین شغلی در پرانتزی جلوی هر سوال آورده شده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1- چند توپ گلف در یک اتوبوس مدرسه جای میگرد؟  (مدیر تولید)

۲- برای شستن تمام پنجره های موجود در سیاتل (منطقه ای در واشینگتن) چقدر پول لازم است؟ (مدیر تولید)

۳- کشوری را در نظر بگیرید که همه پسر میخواهند!  اگر دختر به دنیا بیاید،  دوباره تلاش میکنند تا پسر به دنیا بیاد و سپس تولید مثل را متوقف میکنند. اگر پسر به دنیا بیاید که دیگر بچه دار نخواهند شد. نسبت دخترها و پسرها در این کشور چگونه است؟ (مدیر تولید)

۴-  یک نقشه برای تخلیه سانفرانسیکو طراحی کنید.

۵- چرا ورودی حوضچه های موجود در خیابانها را میپوشانند؟ (مهندس نرم افزار)

۶- چند تنظیم کننده پیانو در دنیا وجود دارد؟ (مدیر تولید)
۷- در یک روز، عقربه های ساعت چند بار از روی یکدیگر عبور میکنند؟ (مدیر تولید)

۸- اهمیت گوشت گاو مرده را توصیف کنید. (مهندس نرم افزار)

۹- شخصی خودروی خود را در یک هتل قرار میدهد (تصادف میکند) و آینده خود را به این دلیل از دست میدهد! چه اتفاقی افتاده است؟ (مهندس نرم افزار)

۱۰- شما میخواهید چک کنید آیا باب، دوستتان شماره شما را دارد یا نه؟ منتها به صورت مستقیم به او دسترسی ندارید. برای این کار باید منظورتان را روی یک تکه کاغذ نوشته، آنرا به ایو بدهید تا ایو کاغذ را به باب رسانده، و باب پاسخ را روی آن بنویسد و به ایو بدهد و ایو نهایتا کاغذ را به شما پس بدهد. البته ایو نباید نوشته ها را متوجه شود! یعنی باید آنها کد شوند. چطور این کار را انجام میدهد که نوشته ها کد شده و باب نیز بتواند آنها را دیکد کند!؟ (مهندس نرم افزار)

۱۱- شما مسئول یک کشتی دزد دریایی هستید! باید با دادن طرحی طلاها را در بین دزدان تقسیم کنید. اگر نصف افراد دیگر با طرح شما موافق بودند، زنده میمانید! چه کاری میکنید تا هم سهم طلای خوبی نصیب خودتان شود، و هم زنده بمانید؟ (مدیر مهندسی)

۱۲- هشت توپ در اختیار دارید که ۷ تا وزن مساوی داشته و تنها یکی از آنها کمی سنگین تر است! چطوری توپ سنگین را با مقایسه کردن پیدا میکنید، به شرطی که تنها دوبار اجازه وزن کردن داشته باشید؟ (مدیر تولید)

۱۳- دو تخم مرغ دارید و نمیدانید ضعیف اند یا محکم! ممکن است از ۱۰۰ طبقه بیافتند و سالم بمانند، در عین حال ممکن است از یک طبقه بیافتند و بشکنند! باید متوجه شوید در یک ساختمان ۱۰۰ طبقه، تخم مرغ ها با افتادن از طبقه چندم (حداکثر ممکن، یعنی بالاترین طبقه ای که تخم مرغ ها میتوانند جان سالم به در ببرند!) سالم میمانند؟ مجازید حداکثر ۲ تخم مرغ بشکانید! (مدیر تولید)

۱۴-. دیتا بیس (پایگاه داده) را طی سه جمله به خواهر زاده ۸ ساله تان توضیح دهید.

۱۵- شما به اندازه نیکل منقبض شده اید به صورتی چگالی شما ثابت مانده است. سپس به درون یک مخلوط کن شیشه ای انداخته میشوید و تیغ های مخلوط کن با سرعت ۶۰ دور در ثانیه شروع به گردش میکنند! چه کار میکنید؟ (مدیر تولید)

 

 

نظر شما در باره پاسخ ها چیست؟ شما چه پاسخی به این سوالات میدهید؟

 

قابل ذکر است پاسخ ها را به زودی در بلاگ سایت قرار میدهیم.

 

Share
  • من منتظره پاسخ ها هستم :)

*
سایر نوشته های شرکتها (21 از 25 مقاله)
mark-zuckerberg-world-in-hands (1)