entrepreneur

۱۰ ویژگی شخصیتی کارآفرینان موفق

VN:F [1.9.11_1134]
امتیاز:
۲ رای

این روزها واژه کارآفرینی و تاثیر آن بر رشد اقتصاد زیاد شنیده می شود. متفکران و مسئولان کشورهای مختلف سعی دارند تا با پرورش کارآفرینان شرایط را برای پیشرفت کشور خود آماده نمایند. آنچه ذهن بسیاری از شنوندگان را به خود مشغول نموده ، ویژگیهایی است که یک شخص باید داشته باشد تا بتواند به کارآفرین تبدیل شود. تاثیر زیاد کارآفرینی بر دنیای  دیجیتال سبب شد تا این مطلب را بنویسم که نتیجه تحقیقات، بایگرو، یکی از صاحب نظران کارآفرینی است. بایگرو مطالعاتی درباره کارآفرینان انجام داده است که نتایج این مطالعات حاکی از آن است که ۱۰ ویژگی زیر در اکثر کارآفرینان وجود دارد.

 

 

 

1-رویا: کارآفرینان دیدی نسبت به آینده دارند که برای خود و کسب و کارشان جالب و دوست داشتنی است. کارآفرینان توانایی آن را دارند که رویایشانرا به عمل تبدیل کنند.

 

 

2-قاطعیت: کارآفرینان امروز و فردا نمی کنند بلکه سریع تصمیم می گیرند. تصمیم گیری سریع کارآفرینان عامل مهمی در موفقیشان است.

 

 

3-عمل گرایی: هنگامی که کارآفرینان تصمیم می گیرند آن را انجام می دهند.

۴-اراده: کارآفرینان امور مربوط به کسب و کارشان را با تعهد کامل به انجام می رسانند. وقتی با مشکلی روبرو می شوند، به ندرت تسلیم می گردند.

 

 

5-وقف خود برای کار: کارآفرینان در راه کسب و کارشان، از خودگذشتگی زیادی به خرج می دهند. گاهی در راه آن، هزینه قابل توجهی پرداخت می کنند و حتی بعضی مواقع ممکن است به خاطر کسب و کار، روابطشان با دوستان و آشنایان بهم بخورد. آنان بدون حساس خستگی کار می کنند. برای کارآفرین غیر عادی نیست، هنگامی که لازم باشد ۱۲ ساعت در روز و یا تمام روزهای هفته را کار کند.

 

 

6-عشق: کارآفرینان عاشق کاری هستند که انجام می دهند. همین عشق است که در اوضاع و شرایط نامناسب نیز آنها را نگه می دارد و نتایج کار را رضایت بخشتر می کند.

 

 

7-توجه به جزئیات: کارآفرین، حتی کارهای جزئی و کوچک را نیز با کیفیت بالا انجام می دهد.

 

 

8-کنترل سرنوشت: کارآفرینان می خواهند که خود سرنوشتشان را در دست گیرند نه آنکه به کارفرما و دیگران وابسته باشند.

 

 

9-فراتر از کسب درآمد: انگیزه اولیه کارآفرینان ثروتمند شدن نیست. پول و درآمد، بیش از آنکه هدف باشد، وسیله سنجش موفقیت اسن. اما کارآفرینان می دانند که اگر موفق شوند، به ثروت و درآمد بیشتری نیز دست خواهند یافت.

 

 

10-توزیع درآمد:کارآفرینان، مالکیتشان را با کارکنان کلیدی خود تقسیم می کنندو در موقع حصول نتیجه و درآمد، آنها را از یاد نمی برند.

Share

*
سایر نوشته های اقتصادی, علمی (37 از 39 مقاله)
happy-life-insurance