swordfish-hacking

چرا بهترین و بیشترین هکرها، روس هستند؟

VN:F [1.9.11_1134]
امتیاز:
۲ رای

 

همیشه در اخبار شنیده ایم یک پای ثابت هک، روسیه و افراد مستقر در این جامعه بوده است و اکثر کاربران اینترنت، این کشور و مردم آن را به نام هکرهای چیره دست میشناسند. با اینکه روسیه تنها ۱% اقتصاد اینترنت دنیا را در اختیار دارد، اما بیش از ۳۵% جرم های سایبری و اینترنتی در این کشور صورت میگیرد.

 

 

 

Mark Galeotti استاد دانشگاه نیویورک اخیرا تحلیل جالبی از علل این واقعه در مسکو نیوز منتشر کرده است که دانستن نکات آن خالی از لطف نیست. او عقیده دارد علت اصلی این امر فارغ از پارانویای ذهنی مخاصمه روسیه و امریکا، تعداد زیاد افراد تحصیل کرده و دانش آموخته و با مهارت در سطح بالا در زمینه های تکنولوژی مربوطه بوده (که قسمتی از آنها نیز توسط حکومت این کشور تربیت میشوند) که جایی برای استفاده از مهارت خود ندارند،  به علاوه اینکه پتانسیل اقتصادی خصوصا در قسمت اینترنت در این کشور بسیار ضعیف است و افراد برای درآمد زایی به صورت غیر قانونی به اهداف بین المللی می اندیشند.

براستی حرفهای این استاد دانشگاه برای ایران نیز یک زنگ خطر است! و در رابطه با ایران جای تامل بسیار دارد. اگر تعداد بالای فارغ التحصیلان رشته های نرم افزار و آی تی ( و زمینه های مربوط) را در کنار اقدامات اخیر دستگاههای دولتی در فضای اینترنت و مقابله با حملات سایبری قرار دهیم و پاسخگویی افتضاح مالی و پتانسیل بسیار ضعیف اقتصادی اینترنت در ایران را به همراه عدم وجود قوانین کپی رایت و حفاظت از حریم شخصی در وب به آنها اضافه کنیم، در چند سال آینده چه در انتظار ما خواهد بود؟

 

Share
  • اینجا که یه مهندس کامپیوتر به زور ماهی ۵۰۰-۶۰۰ در بیاره!!!!!!
    صد رحمت به روسیه.

*
سایر نوشته های اینترنت (15 از 16 مقاله)
GIoe1